Testvéróvodánk

A Ménfőcsanaki  és a Dunaszerdahelyi Óvoda közötti partnerkapcsolat  a Ménfőcsanakon megrendezett Néphagyományőrző Óvodapedagógusok Egyesületének XVI. tavaszi konferenciáján kezdődött, immár 7 éve. Azóta az intézmények több szakmai találkozót is szerveztek. A látogatások célja az óvodapedagógusok közötti pedagógiai tapasztalatok átadása, a személyes kapcsolatok megerősítése, és a szakmai tudásátadás. A rendszeres találkozások alkalmával betekintést nyerhetünk a másik óvoda kulturális életébe, melytől a két óvoda közössége tudásban és emberi értékekben is egyaránt gyarapodik.

A Ménfőcsanaki Óvoda és a Dunaszerdahelyi Halpiaci Óvoda
testvéróvodai megállapodása

Az együttműködés folyamatában vállaljuk:

• Szakmai találkozók, tapasztalatcserék szervezését
  • A testvéróvodák helyi óvodai programjának, kultúrájának és népszokásainak megismerését
  • A testvéróvodák tevékenységeinek bemutatását, azokon való részvételt

Adventi vásár a testvéróvodával

A győri Adventi vásár népszerű a szomszéd Szlovákia lakói számára is. Többen busszal érkeztek egy péntek délután, a lehetőséggel élve köztük a Dunaszerdahelyi testvéróvoda képviselői is hárman. Örömmel vezettük őket végig a Baross úton és az aktualitásokat pedig a bécsi kávézóban egy süti mellett beszéltük meg.

Adventi vásár a testvéróvodával

Dunaszerdahelyre látogattunk

Tavasszal mi kerestük fel a testvéróvodánkat, ahol az óvoda után a városi Művelődési Központba voltunk hivatalosak.
Nagy megtiszteltetésben volt részünk. Pedagógusnap alkalmával köszöntötték Dunaszerdahely közalkalmazottjait és a számukra összeállított műsor részesei lehettünk.

Dunaszerdahelyre látogattunk

Dunaszerdahelyi látogatás a Ménfőcsanaki Óvodába

Márton napi készülődés alkalmával a gyerekek egy rövid műsorral köszöntötték vendégeinket. Ezután egy tartalmas, kötetlen beszélgetéssel cseréltük ki tapasztalatainkat.

Dunaszerdahelyi testvéróvodánk ősszel ellátogatott a Ménfőcsanaki Óvodába

Látogatás a Dunaszerdahelyi Halpiaci Óvodában.

Kedves fogadtatás után betekintést nyerhettünk a dunaszerdahelyi óvodák életébe, megismertük a helyi programjukat és a hely nevezetességeivel ismerkedtünk.

Látogatást tettünk a testvéróvodánknál

A Ménfőcsanaki Óvoda és a Dunaszerdahelyi Halpiaci Óvoda testvéróvodai megállapodása