Zöld Óvoda Munkaközösség

A Ménfőcsanaki Óvodában a néphagyományőrzés mellett kiemelt szerep jut a környezet védelmére-, megóvására nevelésnek, mely szorosan összefügg az egészséges életmódra neveléssel (egészségneveléssel).

A Ménfőcsanaki Óvoda Zöld Óvoda munkaközössége a Gyirmóti Tagóvodában működik, mely tagóvoda rendelkezik az „Örökös Zöld Óvoda” címmel, de természetesen minden

A munkaközösség célja:

A gyermekek, az alkalmazotti közösség, és a szülők környezeti, és egészséges életmód szemléletének formálása.

• a gyermekek érzelmileg kötődjenek mikor és makro környezetükhöz
  • védjék, óvják környezetüket
  • az élő és élettelen világ megismerése, megszerettetése
  • környezettudatos szemlélet kialakítása
  • kulturált természetjárás
  • energiával, vízzel takarékosan bánjanak

Munkaközösség feladata:

A munkaközösség tagjainak (és rajtuk keresztül az alkalmazotti közösségnek)

• tájékoztatása a környezeti nevelés újdonságairól
  • az óvodai környezeti nevelésünkben kialakított hagyományok ápolása, bővítése
  • írásbeli munka és eszköztár ellenőrzése.
  • a gyerekek spontán érdeklődésére, kíváncsiságukra, megismerési vágyukra építünk – cselevésre sarkalljuk őket.
  • Eszközöket biztosítunk – például könyvek, határozók, csipeszek, nagyítók, távcsövek formájában.

-             Kirándulásokon, sétákon – új ismeretek nyújtása mellett a fizikai aktivitást ösztönözzük, és a szabad levegőn tartózkodást biztosítjuk.

-             Folyamatos madár megfigyelések, madároduk megfigyelése, madárfajok ismertetése, téli madáretetés

-             Gyűrűzés eszközeinek bemutatása

-             Faültetés fontossága

-             Szelektív gyűjtés folyamatosan (például elemek, műanyag palackok)

-             Papírgyűjtés évi két alkalommal

-             Szülők, családok szemléletformálása

A Zöld Óvodai tartalmak beépültek óvodáink mindennapi életébe, melyben nagy segítség az óvoda területi elhelyezkedése, hiszen pár méterre található a Holt Rába, melynek partján a gyerekek megismerhetik szűkebb környezetük élővilágát.